ANADOLU MEDENİYETLERİ ARAŞTIRMA MERKEZİ / KOÇ ÜNİVERSİTESİ

 

2005 yılında kurulan Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi, kısa adıyla AnaMed, Koç Üniiversitesi’ne bağlı uluslararası bir kültür kurumudur. AnaMed, Koç Üniversitesi’nin, Anadolu’nun geçmişi hakkındaki bilimsel araştırmaları desteklemek için kurduğu ilk yerel akademik araştırma merkezidir.

 

AnaMed, tarih öncesi çağlardan Osmanlı İmparatorluğu Dönemi’nin sonuna kadar,Türkiye’nin, sanat tarihi, arkeolojisi ve diğer tüm ilgili disiplinlerin araştırılmasını desteklemesinin yanı sıra kültür mirası yönetimi ve müzecilik çalışmalarının geliştirilmesi, yaygınlaşması için bilimsel platform oluşturur.

AnaMed Merkez Han ve ek binalarıyla üç bloktan oluşur. Komplekste biri AnaMed’in kendine ait, diğer ikisi Hollanda Araştırmaları Enstitüsü (NIT) ile Türk Eskiçağ Bilimleri Enstitüsü’ne (TEBE) ait olmak üzere üç ayrı kütüphane; Türkiye Sualtı Arkeoloji Vakfı’nın (TİNA) ofisi; burslu araştırmacıların için misafir ve çalışma odaları, yemek salonu; halka açık konferanslar için 130 kişilik oditoryum, daha küçük çaplı akademik toplantılar için seminer odası ve Merkez’in çalışma alanlarıyla ilgili sergiler için bir sergi salonu bulunmaktadır.

 

Biz Brunch Plus Ekibi Olarak, kısmen yemekhane salonu olarak kullanılan, meşhur 1831 Pera yangınından önceki döneme ait olan mekanda ve tüm yukarıda belirtilmiş alanlarda, daimi konaklamakta olan ve dışarıdan gelen misafirlerimize yemek hizmeti vermekteyiz..

 

Geleneklere bağlı kalınarak da leziz yemekler sunmaktaki özenimiz, ekipmanlarımızın  farklılığı ve servise verdiğimiz önemle böyle bir oluşumun parçası olmaktan onur duymaktayız..

 

Çözüm Ortaklığımızın devamı dileklerimizle.