BİYOLOJİK HİJYEN TEKNOLOJİSİ


Porselen Toplu Yemek, Çevre sağlığı  ve gelecek nesillere daha temiz bir yaşam bırakabilmek adına üzerine düşen sorumluluklarının bilincinde olarak BİYOLOJİK temizlik uygulamalarına önem vermektedir.

Bu doğrultuda, proje mutfaklarımızın üretim alanlarında  BİYOLOJİK temizlik uygulamasına geçerek sektörde bir ilki gerçekleştirmeyi hedeflemiştir.

BİYOLOJİK temizlik hakkında sizleri daha fazla aydınlatabilmek için hazırladığımız  kaynakları alt bölümlerde incelebilirsiniz.

Biyolojik hijyen faktörü sağlık açısından çok önemlidir. Biyolojik uygulamalar esnasında içerisinde bulunan patojenik olan mikro organizmalar, yüzeydeki patojenik olmayan bileşenleri yiyerek yaşamlarını sürdürür ve kötü koku oluşumlarını yok ederler. Uygulama esnasında faydalı bakteri ortama çok hızlı bir şekilde nüfus etmesinden dolayı sindirim kabiliyetleri zararlı bakterilerden çok daha hızlı ve güçlü bir şekilde etkileşim gösterip kötü bileşenlerin ve kokuların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Bu şekilde doğanın kendi dengesi kullanılarak etkin bir temizlik sistemi yaratılmış olur.