HAPPY HOUR ORGANİZASYONLARININ FAYDALARI 

 

Happy Hour etkinlikleri günümüzde bir çok firma tarafından çok ciddi anlamda uygulanmaktadır. Ve Kurumlar bu tür aktivelerin personelleri üzerinden uzun vadeli etki yarattığını düşünmektedir.

 

2-      Happy Hour etkinlikleri yaptığınızda işletmenize katkı sağlayan maddi destekler.

a-       Ayda 1 Happy Hour etkinliği yaptığınızda ortalaması 800 TL bütçesi olan bir uygulamanın

25 kişilik bir şirket çalışanına yapıldığını düşündüğümüzde.   Aylık kişi başı maliyeti 32,00 TL Olacaktır. Yıllık ortalaması ise 384 TL olarak düşündüğümüzde. Yıllık bir personelinize 400 TL civarında yatırım yapmış olursunuz. Buna karşılık olarak Personel motivasyonu için her ay çalışanlarınıza 32 TL ekstra ödeme yaparak yıllık 400 TL gibi bir bütçeyi ilave olarak verdiğinizde, personel üzerinde bir değer olgusu oluşturmayacağı gibi, bir ayrıcalık ve farkındalık hissetmeyecektir. İşte bu yüzden Happy Hour etkinlikleri ile yıl içinde yapacağınız etkinliklerinde aşağıda sıralayacağımız birçok değer olgusunu şirketiniz üzerinde yaratmış olursunuz.

 

1-      Ekip Ruhu ve Şirket Bütünlüğü

2-      İşletmenizin marka ve kurum değerini yükseltir.

3-      Şirketin bu yaklaşımının piyasada ve rakipler karşısında daha değerli görünmesi

4-      Uzun yıllar hafızada kalacak belki de hiçbir zaman unutamayacağı bir şirket ortamı anlayışının oturmasına katkıda bulunacak.

5-      İşletme içinde piyasa şartlarına göre yüksek düzeyde maaş verilemese bile, bu tür etkinlikler ile çalışanın kendini değerli hissederek sadakatini ve huzurunu sağlamanıza katkıda bulunur.

 

3-  Happy Hour etkinliklerinde oluşan maliyetleri aylık personel maliyetleri içinde düşünmenizi tavsiye ederiz. Yemek,  servis, maaş vb. temel haklar gibi.  Zam dönemlerinde personellerinizin beklediği oranda zam yapamayabilirsiniz. Ama buna karşılık Happy Hour etkinlikleri ile personeliniz üzerinde daha sağlam bir memnuniyet oluşturarak daha küçük bütçelerle, büyük bir memnuniyet yaratabilirsiniz.

4-   Şirket çalışanlarının mutlu olması işveren tarafından değer verildiğini hissetmesi memnuniyetiyle orantılıdır.  Bu yüzden çevresine şirketinden bahsederken bu tür etkinlikleri birçok noktayla paylaşarak iş yerinden övgüyle bahseder, bu şekilde işletme hem kendi sektöründe hem de ticari hayatında popüler bir işletme statüsüne kavuşur.

5-    Happy Hour etkinlikleri Brunch Plus tarafından kar marjı düşünülmeden uygulanan ve asıl amacı firmaları kazanarak başka alanlardaki Catering ihtiyaçlarında iş birliği yapabilmektir.  Bu yüzden Kurumsal etkinlik çalışmalarını piyasa şartlarından çok daha küçük bütçelere sunarak sizleri kazanmaya çalışmaktadır.

6-     Happy Hour etkinlikleri zevkle dizayn edilmiş, görsel zenginliği olan açık büfe ikramlarından oluşmaktadır.  Sizlere keyifli ve lezzetli bir etkinlik hazırlayacağımızdan emin olabilirsiniz.