Teklif İsteyin
Catering Organizasyon Sektörü

Bu bölümde Catering Organizasyon sektörüyle ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan hizmetleri en uygun ve güvenilir kaynaklardan temin etmeniz amaçlanmıştır.

A LA CARTE / ALAKART YEMEK : Fransız kökenli bir terim olan A’la carte, oturmalı yemek düzeninde mekanın belirlemiş olduğu ve menü içinde her biri ayrı ayrı fiyatlandırılmış, verilen siparişe göre anlık hazırlanıp servise sunulan yemek servis sunumunun genel adıdır.

BANQUET / BANKET / SET MENÜ YEMEK : Özel davet organizasyonlarında en çok tercih edilen yemek sunum şeklidir. Bu hizmet de menü içeriği daha önceden belirlenmiş olup, davetli misafirlere seçme hakkı tanımayan,Menüsü genel olarak Ordövr dediğimiz soğuk apertif ürün gruplarından oluşan tabak sunumu ile başlar, soğuk tabağı bitmeden ara sıcak ikramları aynı tabak içine servis edilir. Daha sonra boşalan servis tabakları toplanır ve ana yemekten oluşan sıcak tabağı servis edilir. Ana yemek servisiyle birlikte menü içerisinde var ise, salata tabağı peşinden servise sunulur.

LUNCH BOX / PAKET YEMEK : Paket yemek sistemi, diğer adıyla Lunch Box pratik ve en hesaplı yemek ikram çözümüdür. Bu hizmet içeriğinde en sık kullanılan menü şekli soğuk sandviç menüsüdür. Menü içeriği istenilen şekilde düzenlenebilir. Lunch Box menüsünde, soğuk sandviç dışında kahvaltı, döner, köfte, her türlü sulu yemek ve ızgara çeşitleri kullanılabilir.

KOKTEYL PROLANGE : Kokteyl ve açık büfe yemeği birbiriyle buluşturan, , kokteyl menüsüne ek olarak tüketimi ve servisi kolay, tek bir çatalla rahatlıkla yenilebilen ürünlerin bir arada bulunduğu açık büfe ikramlarla zenginleşen bir yemek ikram türüdür.

COFFEE BREAK : Menü içeriği genel olarak çay, kahve ve unlu mamullerden oluşan bir İkram çeşididir. Coffee Break menüleri pratikliği ve kısa süreli misafir ağırlamalarında çok tercih edilmektedir.

FINGER FOOD / MİNİ ATIŞTIRMALIK : Genellikle kokteyl organizasyonlarında ayak üstü yemesi kolay olan minik aperatiflere verilen genel bir tanımlamadır.

SERVANT : Yemek sunumunda kullanılacak olan çatal, bıçak, bardak vb. servis ekipmanlarının, servis personeli tarafından kullanılması için yapılmış olan dolaplı istasyonlara verilen genel bir isimdir.

SKIRT /SKÖRT : Genel olarak açık büfelerde servis masasına giydirilen masa eteğidir.

KUVER : Yemek düzeninde kişi veya sandalye hesaplamasına göre servis planlaması için kullanılan bir terimdir.

loader